Çerez Örnek
canlı destek

Televizyon Programları

EGE ÜNİVERSİTESİ

Özel Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Televizyon Programları 

1. Engelsiz Hayat Programı 03.12.2021  

Ege Üniversitesi Engelsiz Ege Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Pelin Piştav Akmeşe'nin hazırlayıp sunduğu programın 1. bölüm konuğu E.Ü. Özel Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Nilay Kayhan, programın konusu ise "3 Aralık Dünya Engelliler Günü".

https://www.youtube.com/watch?v=PJYkT8uejIE

 

2-Özel Yetenekli Çocuklar.

Ege Üniversitesi Engelsiz Ege Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Pelin Piştav Akmeşe'nin hazırlayıp sunduğu programın 2. bölüm konuğu E.Ü. Özel Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Öğrt. Üyesi Esra KANLI DENİZCİ, programın konusu ise "Özel Yetenekli Çocuklar".

https://www.youtube.com/watch?v=PJYkT8uejIE

 

3- Engelsiz Hayat Programı 4. Bölüm / İşitme Kaybında Erken Tanı (Ege Üniversitesi TV)

Ege Üniversitesi Engelsiz Ege Birimi Koordinatörü aynı zamanda Özel Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyemiz Doç. Dr. Pelin Piştav Akmeşe'nin hazırlayıp sunduğu Engelsiz Hayat Programının 4. bölüm konuğu E.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Odyoloji Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Gülce Kirazlı'ydı. Sayın PİŞTAV AKMEŞE ve Sayn KİRAZLI programda "İşitme Kaybında Erken Tanı" konusunu ele almışlardır.

 

4-Engelsiz Hayat Programı 5. Bölüm / Otizmde Erken Tanının Önemi (Ege Üniversitesi TV)

Ege Üniversitesi Engelsiz Ege Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Pelin Piştav Akmeşe'nin hazırlayıp sunduğu programın 5. bölüm konuğu E.Ü. Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğr. Üyesi Doç. Dr. Sezen Köse , programın konusu ise "Otizmde Erken Tanının Önemi".

 

 

5-Engelsiz Hayat Programı 7. Bölüm / Erken Çocukluk Özel Eğitimi (Ege Üniversitesi TV)

Ege Üniversitesi Engelsiz Ege Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Pelin Piştav Akmeşe'nin hazırlayıp sunduğu programın 7. bölüm konuğu E.Ü. Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Betül yılmaz Atman, programın konusu ise "Erken Çocukluk Özel Eğitimi".

6-Özel Eğitim Buluşmaları Ege üniversitesi Özel Eğitim uygulama ve Araştırma Merkezi ile İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü İş birliği Kapsamında eğitimlerimiz.

7-"Özel Eğitim Buluşmaları" kapsamında İl Mİlli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirilen etkinliklerimizden" Dil ve İletişim Becerilerinin Desteklenmesi" isimli etkinlik Doç. Dr. Pelin PİŞTAV AKMEŞE'nin katılımıyla düzenlenmiştir.

8-Özel Eğitim Buluşmaları" kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirilen etkinliklerimizden biridir. "Genel Eğitim Sınıflarında Öğretimsel Uyarlamalar" isimli etkinlik  Doç. Dr. Nilay KAYHAN'ın Katılımıyla gerçekleşmiştir.

 

9-Özel Eğitim Buluşmaları" kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirilen etkinliklerimizden "Özel Eğitim Alanında Hizmet Veren Öğretmenlerde Şefkat Yorgunluğu ve Psikolojik Öz bakım" isimli etkinlik Dr. Öğr. Üyesi Serkan Denizli'nin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ